Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 w MŁAWIE

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 w MŁAWIE

Nasz Patron

Szukaj artykułu

Ilość odwiedzin

Odwiedza nas 24 gości oraz 0 użytkowników.

Losy absolwentów

W dniach 20-21 listopada 2024r. w ramach projektu "Podróże z klasą" odbyła się wycieczka dla 45 uczniów nasze szkoły do  Gdańska i Gdyni.
W Gdańsku uczniowie spacerowali Traktem Królewskim, ulicą Długą, Długim Targiem, zwiedzili Ratusz Główny Miasta, Dwór Artusa, Bazylikę Mariacką. Następnie udali się pod Pomnik Obrońców Westerplatte, obejrzeli pozostałości koszar oraz cmentarz poległych obrońcówWieczorem udali się na spektakl "Mistrz i Małgorzata" w Teatrze Muzycznym w Gdyni.
Drugiego dnia uczestnicy wycieczki dotarli do Muzeum Solidarności, gdzie zwiedzili wystawę stałą oraz bramę Stoczni Gdańskiej i Pomnik Poległych Stoczniowców.
Opiekę nad uczniami sprawowały Panie: Edyta Tadrzak, Alicja Szulc i Jolanta Najsznerska.
23 października 2024 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w programie edukacyjno - obronnym prowadzonym przez żołnierzy Wojska Polskiego.
Głównym celem programu jest podniesienie świadomości młodzieży w obszarze bezpieczeństwa i obronności oraz kształtowanie podstawowych nawyków i umiejętności z zakresu obrony i ochrony ludności oraz zachowania w sytuacjach kryzysowych.
Koordynatorem projektu w szkole jest Pani Anna Kwiatkowska.
25 października 2024 uczniowie naszej szkoły z klasy IV Technikum Reklamy oraz Pani pedagog Alicja Stando i Pani psycholog Izabela Lubańska wzięli udział w Marszu Białych Serc w ramach
XX Kampanii Białych Serc. Marsz był wyrazem pokojowego, ale głośnego protestu przeciwko narkotykom i przemocy.
W październiku br. klasy: 3 TR, 2 TR i 5 TR wraz z opiekunkami: p. Anną Malicką, p. Joanną Szemplinską i p. Marleną Komur uczestniczyły w wycieczce szkolnej do Warszawy.
Młodzież przeniosła się do rzeczywistości lat 80- tych w Muzeum PRL-u, zobaczyła pracę od kuchni Polskiego Radia oraz uczestniczyła w lekcji WF-u na trampolinach.
W szkole odbyło się szkolenie firmy Atlas na temat systemu Atlas ETICS izolacji cieplnej ścian zewnętrznych dla klas technikum budownictwa.
Podczas szkolenia zostały zaprezentowane zasady wykonywania ociepleń budynków oraz tynki wykonywane na elewacjach budynków, zarówno klasyczne tynki silikonowe o fakturze baranka, jak i tynki szablonowe imitujące cegłę oraz tynki mozaikowe. Podczas szkolenia uczniowie mieli możliwość sprawdzenia, w jaki sposób rozprzestrzenia się ogień, gdy styropian jest przyklejony w sposób niewłaściwy. Szkolenie przeprowadził certyfikowany szkoleniowiec firmy Atlas Pan Piotr Niedbała.

W naszej szkole z okazji Święta Niepodległości odbył się Escape Room przygotowany przez panią Marlenę Komur, w którym  wzięli udział uczniowie klasy 2TB/E. Z dużym zaangażowaniem rozwiązywali oni zagadki związane z tematyką historyczną i patriotyczną. Widać było, że sprawiało im to ogromną satysfakcję, a uśmiechy na twarzach świadczyły o radości z udziału w Escape Room[e .

Serdecznie dziękujemy Towarzystwo Miłośników Twórczości Tekli Bądarzewskiej Mława za wsparcie i ufundowanie nagród dla zwycięzców.

12 listopada 2024r. odbył się uroczysty apel z okazji 106. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pod hasłem "Pełni wdzięczności za dar niepodległości". Zespół muzyczny w składzie: Pan Jeremiasz Wiśniewski, Nikola Przeradzka - klasa II TR, Natalia Szymańska - klasa II TR, Oskar Paliński - klasa V TP, Michał Rengel - klasa III TI wykonał wybrane pieśni patriotyczne upamiętniające tą okoliczność. Uroczystość poprowadzili uczniowie: Zuzanna Więcławska z klasy II TI oraz Filip Chojnacki z klasy II TEa przygotowani przez nauczycielkę historii Panią Ewę Wiącek.

W programie wycieczki znalazło się Centrum Nauki Cogiteon, w którym  pozwala się na eksperymentowanie, zmianę perspektywy, spróbowanie czegoś nowego lub doskonalenie umiejętności. Tam młodzież wspólnie tworzyła rozpalającą umysły przestrzeń, doświadczania. Cogiteon, to miejsce tworzenia, dialogu i edukacji, ale też przestrzeń, w której  można odpocząć pośród szumiących liści i traw na dachu obiektu, gdzie urządzono wspaniały ogród. Kolejnym punktem programu było wyjście do Teatru Groteski na spektakl "Dziwny przypadek psa nocną porą". Spektakl, to poruszająca opowieść o odkrywaniu prawdy, przełamywaniu barier i poszukiwaniu swojego miejsca w świecie, to nie tylko kryminalna zagadka, ale przede wszystkim głęboko ludzka opowieść o empatii, zrozumieniu i akceptacji. Spektakl prowokował młodzież do refleksji nad tym, jak postrzegamy inność i jak radzić sobie z własnymi lękami i problemami.  Następny etap naszej podróży, to odkrywanie Krakowa na nowo - jego zabytków, kultury, artystów, niezwykłych miejsc. Odwiedziliśmy Wzgórze Wawelskie i jego niezwykłe tajemnice: zwiedziliśmy Katedrę, Podziemia Katedralne, Wieże Zygmuntowską, z której rozciąga się panorama Krakowa. W południe  uczniowie wysłuchali Hejnały z Wieży Kościoła Mariackiego, zwiedzili ten piękny, zabytkowy  kościół z ołtarzem Wita Stwosza, Kościół św. Wojciecha, Kościół Franciszkanów z freskami Stanisława Wyspiańskiego, Colegium Maius.

Czytaj więcej: wYCIECZKA DO KRAKOWA  w ramach  PROJEKTU MEN "PODRÓŻE Z KLASĄ"