VII Mławska Gala WolontariatuW piątek 5 kwietnia 2018 roku w sali kina Miejskiego Domu Kultury w Mławie odbyła się VII Mławska Gala Wolontariatu. W Gali uczestniczyli wolontariusze ZS Nr 1 oraz opiekun Szkolnego Koła PCK, którzy zostali nagrodzeni za czynną pracę i zaangażowanie w projektach wolontarystycznych w 2017 roku.

Podobnie jak w latach poprzednich podczas imprezy poznaliśmy pięciu najbardziej zaangażowanych i aktywnych wolontariuszy, którzy otrzymali tytuł ?NAJLEPSZY Z NAJLEPSZYCH? oraz wolontariuszy współpracujących na co dzień z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Mławie. Z naszej szkoły dyplomy za wspieranie idei  i aktywną pracę w wolontariacie otrzymało 12 wolontariuszy:

• Agnieszka Jabłonowska ? kl. III TOR
  • Paulina Cyprysiak ? kl. III TOR
  • Magdalena Grzywaczewska ? kl. III TOR
  • Magda Puźmirowska ? kl. III TOR
  • Andżelika Karczewska ? kl. III TOR
  • Katarzyna Szczepańska ? kl. III TOR
  • Natalia Krajewska ? kl. III TOR
  • Dżesika Karczewska ? kl. I TOR
  • Aleksandra Dąbkowska ? kl. I TOR
  • Weronika Rejniak ? kl. I TOR
  • Ola Dobosz ? kl. I TOR
  • Wiktoria Nadratowska ? kl. I TOR

Nagrodzeni wolontariusze brali udział w zbiórce żywności, w zbiórce karmy dla psów oraz działali w pogotowiu lekcyjnym. Prezentując dokonania podkreślono, że dzięki ich ofiarności osobom korzystającym z pomocy żyje się łatwiej i piękniej. Wyróżnieni oprócz dyplomów otrzymali podziękowania dla rodziców, specjalne upominki oraz słodki  poczęstunek.

Po raz kolejny ZS Nr 1 został uhonorowany dyplomem za udział w akcji zbiórki karmy dla zwierząt na rzecz schronisk pod hasłem ?Szkoła Przyjazna Dla Zwierzaka?.

VII Mławska Gala Wolontariatu była również okazją do nagrodzenia instytucji i firm zaangażowanych w rozwój wolontariatu w Mławie. Naszej szkole za zaangażowanie i wspieranie działalności wolontarystycznej przekazano podziękowania, które w imieniu Pani Dyrektor Urszuli Makowskiej odebrała Pani Joanna Zadrożna. Ponadto dyplomami z podziękowaniami uhonorowano: szkolnego koordynatora ? Panią Joannę Zadrożną i Panią Alicję Stando.

Na zakończenie Gali, na scenie pojawili się zawodnicy Mławskiego Centrum Sztuk Walki sekcji ?Husaria? i Aikido.

Wszystkim wolontariuszom gratulujemy i dziękujemy za ogromne zaangażowanie w krzewienie idei wolontariatu w środowisku lokalnym.

Więcej informacji oraz fotorelacja na stronie Codziennik Mławski