Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nasz Patron

Szukaj artykułu

Ilość odwiedzin

Odwiedza nas 28 gości oraz 0 użytkowników.

Nasza szkoła

Biało-Czerwoni

Biało-Czerwoni

     W piątek 13 kwietnia w dniu Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej zgromadziliśmy się aby świętować przypadający w tym roku jubileusz 100. rocznicy odzyskania niepodległości pod hasłem Biało-Czerwoni.

     W tym dniu naszą szkołę odwiedzili Pani Irena Polakowska i Pan Tadeusz Jasiński – członkowie Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Współpraca ze Światowym Związkiem Żołnierzy Armii Krajowej to efekt podpisanego porozumienia, w ramach którego nasza szkoła zobowiązała się do udziału sztandaru związku z delegacją pocztu sztandarowego szkoły podczas uroczystości miejskich.

 

     Pan Tadeusz Jasiński, prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Mławie oraz Pani Irena Polakowska opowiadali o swoich osobistych przeżyciach związanych z przynależeniem do Armii Krajowej. Nie zabrakło również wątku związanego z powojennymi działaniami w okolicach Mławy Wacława Grabowskiego „Puszczyka”.

     Młodzież zebrana w szkolnej hali gimnastycznej ubrana była odświętnie,  wszyscy nosili wpięte barwy narodowe: biało – czerwone kotyliony, opaski, kokardy, serca. Zwieńczeniem uroczystości były występy szkolnych solistów, a potem wspólne, klasowe śpiewanie patriotycznych pieśni. Nie zabrakło również występu kadry pedagogicznej, która wspólnie zaśpiewała „Polskie kwiaty”.

Uczniowie naszej szkoły tę lekcje historii zaliczyli śpiewająco!

     Uroczystość tą przygotowali: Pani Ewa Wiącek, Pani Marlena Krystkiewicz, Panie Katarzyna Krzywda i ksiądz Jacek Darmofalski.