W szkole rusza 17. Kampania Białych Serc, czyli Europejski Solidarny Protest Przeciwko Narkotykom i Przemocy. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „OD PIWA NIE TYLKO GŁOWA SIĘ KIWA”, czym zwraca uwagę na uzależnienie od alkoholu, które często prowadzi do braku odpowiedzialności i w konsekwencji do tragicznych w skutkach zdarzeń.
Wolontariusze naszej szkoły solidaryzując się w proteście przeciwko narkotykom, przemocy i innym uzależnieniom wykonali i zawiesili w oknach pracowni szkolnych symbol akcji – białe serca. W holu szkoły wystawili tablicę informacyjną w kształcie białego serca, która w dniach od 12 do 24 października 2021r. będzie przypominać młodzieży o potrzebie przeciwdziałania nałogom.
Pomysłodawcą akcji jest Mariusz Zalewski, a głównym organizatorem – Grupa Zalewski Patrol we współpracy ze Stowarzyszeniem Hospicjum Królowej Apostołów w Mławie. Symbolem kampanii są zawieszone w oknach białe serca. Swoim zasięgiem akcja przekracza granice Polski – dotarła już do Ukrainy, Francji, Szwecji, Włoch i Stanów Zjednoczonych.
Koordynatorami Kampanii w szkole są: Joanna Zadrożna, Alicja Stando, Marlena Komur.